Α1 PLAYSPORTS: Ο ΠΑΟΒ πήρε το ντέρμπι-Ευρείες νίκες από Αστέρα, Βαρθολομιό, «διπλό» τα Σαβάλια, ισοπαλίες σε Σκουροχώρι, Σπιάντζα-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 23-11-2022 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟΒ νίκησε με ανατροπή την Δόξα στη Ν.Μανωλάδα με σκορ 1-3 στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής. Ο Παπαδάτος με πέναλτι έκανε το 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου και στο β΄ μέρος Μαρκόπουλος, Λαθύρης και Π. Πολίτης (με πέναλτι) έκαναν το 1-3.
Ο Αστέρας νίκησε 4-0 τον Ηλειακό Λεχαινών (2-0 ημίχρονο) με σκόρερς τους Τζανέτο, Μπατζακόπουλο, Μπουρούκη και αυτογκόλ του Μουσερή (το πρώτο).
Ο Ηλειακός Βαρθολομιού επικράτησε 5-0 του Α.Ο. Ξενοφών (2-0 ημίχρονο) με 2 γκολ του Τσουκαλά, και από ένα των Δουλαβέρη, Καραγιάννη και Σαρακίνη.
Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων με γκολ του Μπατζαλή στο 47΄ πέρασε από τα Μακρίσια (0-1).
Η Ολυμπιάδα Γουμέρου νίκησε 2-1 την Θύελλα (2-0 ημίχρονο) με γκολ των Ροδόπουλου, Μπαντουδάκη, ενώ η Θύελλα μείωσε με τον νεαρό Καμπύλη.
Στο Ενωσιακό Πέλοπας και Νίκη Τραγανού αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2. Το 0-1 έκανε ο Δ. Κασσιανός, όπως και το 1-2 (σκορ ημιχρόνου), ενώ είχε ισοφαρίσει ο Ντίνος Δημητρόπουλος. Ο Πέλοπας στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Δημητρόπουλου έφερε το ματς στο 2-2.
Τέλος, στο Σκουροχώρι, Λ. Αστέρας και Αλφειός ήρθαν 1-1, από ημίχρονο. Το 1-0 έκανε ο Τσαγκάρης και ισοφάρισε ο Αγριδιώτης, με τους γηπεδούχους, που έπαιζαν με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 65΄, να έχουν δύο δοκάρια στο φινάλε με Μπ. Κύτταρη και Τσαγκάρη.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.