A1 PLAYSPORTS: Νίκες για Βάρδα, Βαρθολομιό, ισοπαλίες σε Ανδραβίδα, Ν. Μανωλάδα

Ημερομηνία: 07-01-2023 | Συντάκτης:

Για την 12η αγωνιστική της Α1 PLAYSPORTS, ο ΠΑΟ Βάρδας πέρασε από την δύσκολη έδρα του Σκουροχωρίου με 0-3. Το 0-1 έκανε στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου ο Νίκος Παλούμπης με πλασέ και τα άλλα δύο γκολ πέτυχε ο Μικελάτος στο 66΄ και 72΄ από ισάριθμες μπαλιές του Μπίσα. Στο 43΄ ο Λ. Αστέρας είχε μείνει με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Παπαγεωργίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Στο Βαρθολομιό, ο Ηλειακός νίκησε 3-1 τον συνονόματο των Λεχαινών. Το σκορ άνοιξε στο 12΄ ο Πέτρος Τσουκαλάς με πλασέ και το 2-0 σημείωσε ο Φριντζήλας στο 25΄ από μπαλιά του Γιούλη. Ο Ηλειακός μείωσε στο 40΄ με πλασέ του Ανδρεόπουλου και το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 65΄ ο Αποστολόπουλος με άπιαστο σουτ στο «Γ». Ο Ηλειακός Λεχαινών στο 75΄ είχε δοκάρι με τον Σκιαδαρέση.
Στην Ανδραβίδα ο Πέλοπας έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις με αντίπαλο την Δάφνη (2-2). Το 1-0 έγραψε ο Βαρβαρέσος με σουτ έξω από την περιοχή στο 22΄ και το 2-0 ο Κώστας Θεοφιλόπουλος στο 50΄ από μπαλιά του Κακολύρη. Ο Πέλοπας μείωσε 1-2 στο 65΄ με πλασέ του Αστερόπουλου από ασίστ του Διαντάκου και στο 93΄ το 2-2 σημείωσε ο Χάρης Κανελλόπουλος ύστερα από σουτ του Αστερόπουλου και ασταθή απόκρουση του Ρούνη.
Στη Ν. Μανωλάδα Δόξα και Ολυμπιακός Σαβαλίων έμειναν στο 0-0.