A1 PLAYSPORTS: Νίκες για Βάρδα, Αστέρα, εκπλήξεις από Πέλοπα, Σαβάλια

Ημερομηνία: 06-11-2022 | Συντάκτης:

ΠΑΟ Βάρδας και Αστέρας Αμαλιάδας, τα φαβορί για τον τίτλο στην Α1 PLAYSPORTS, ξεκίνησαν με νίκη το πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟΒ νίκησε 2-0 στο Γούμερο την Ολυμπιάδα με σκόρερς τον Πλαστουργό στο ξεκίνημα του αγώνα και τον Λαθύρη με πέναλτι στο 50΄.
Ο Αστέρας κέρδισε εύκολα 4-0 τον Α.Ο. Μακρισίων. Το ημίχρονο ήταν 2-0 με σκόρερς τον Κολτσίδα και τον Γεωργιόπουλο και στο β΄ μέρος με δύο γκολ του Μπουρούκη διαμορφώθηκε το 4-0.
Στο Καλλίκωμο ο Πέλοπας Πύργου ανέτρεψε το εις βάρος του 1-0 του ημιχρόνου και νίκησε 2-1 τον Ξενοφώντα. Το 1-0 έκανε ο Βασίλης Κουής στο 30΄, ωστόσο στο 50΄ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κι ο Πέλοπας γύρισε το ματς με δύο εύστοχα πέναλτι του Στάθη Χαραλαμπόπουλου, τα οποία κέρδισε ο Διαμαντάκος. Μάλιστα, στο δεύτερο πέναλτι στο 78΄, αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Α.Ο. Ξενοφών Γαβρίλης Αποστολάκος.
Στο Επιτάλιο, ο Ολυμπιακός Σαβαλίων νίκησε 2-1 τον Αλφειό. Το 0-1 έκανε ο Δημήτρης Παναγιωτόπουλος στο 27΄ και στο 37΄ ο Αγριδιώτης ισοφάρισε. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 67΄ ο Μπατζαλής κέρδισε πέναλτι από τον Λιαμπότη και ο Σταυρούλιας αξιοποίησε την εσχάτη των ποινών γράφοντας το 1-2.