A1 PLAYSPORTS: Μεγάλο διπλό το Σκουροχώρι στο 90΄, άνετη νίκη η Θύελλα-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 05-03-2023 | Συντάκτης:

Η 20η αγωνιστική της Α1 PLAYSPORTS ολοκληρώθηκε σήμερα, Κυριακή, με δύο αγώνες. Στο Επιτάλιο, ο Λ. Αστέρας πέτυχε τεράστια νίκη επί του Αλφειού με σκορ 1-2. Η ομάδα του Νίκου Σταματελάτου άνοιξε το σκορ στο 50΄ με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Νικολόπουλου από δεξιά και ο Αλφειός ισοφάρισε στο 70΄ με τον νεαρό Σακέλλη. Στο 90΄ από κόρνερ του Νικολόπουλου, ο Ντίνος Κύτταρης με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στον Λ. Αστέρα. Οι Επιταλιώτες φωνάζουν για το κόρνερ από το οποίο προήλθε το 1-2 πως ήταν πλάγιο άουτ υπέρ του Λ. Αστέρα και όχι κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Τσαγκάρης.

Η Θύελλα Καταραχίου ήταν καταιγιστική και ιδιαιτέρως θεαματική στα πρώτα 28 λεπτά του αγώνα με την Ολυμπιάδα Γουμέρου και σε αυτό το διάστημα σκόραρε 4 φορές και επικράτησε με 4-0. Μια νίκη που την ανέβασε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο 16χρονος Τόλης Καρακατσάνης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 και στο 10΄ ο Σέζαρ έκανε επέλαση από δεξιά, πάσαρε με μαγικό τακουνάκι στον Νικολόπουλο και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0. Στο 25΄ ο Τάκης Καλαμαράς με σουτ λίγο μέσα από την μεγάλη περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 28΄ ο Αγκόλι βγήκε τετ-α-τετ, κέρδισε την κόντρα από τον Μπουμπουνά και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 4-0.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.