Α1 PLAYSPORTS: Μεγάλη νίκη το Τραγανό, δύο στα δύο και από Βάρδα, Βαρθολομιό, Σαβάλια-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 10-11-2022 | Συντάκτης:

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη η 2η αγωνιστική της A1 PLAYSPORTS και η Νίκη Τραγανού πέτυχε μεγάλη νίκη επί του Αστέρα Αμαλιάδας με 3-0 στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Ο αρχηγός Νίκος Κολοτούρος στο 5΄ με πέναλτι που κέρδισε ο Τσάκος και στο 9΄ από ασίστ του Τσάκου έβαλε μπροστά στο σκορ με δύο γκολ την ομάδα του και στο 86΄ ο Θανάσης Τσάκος έγραψε το τελικό 3-0.
Ο ΠΑΟ Βάρδας σκόραρε 7 φορές με αντίπαλο τον Ηλειακό Λεχαινών. Το ημίχρονο ήταν 3-0 με γκολ των Μπίσα και Νίκου Παλούμπη (2). Στο β΄ μέρος, Λαθύρης, Αντωνόπουλος, Μπίσα και Κ. Στεργιόπουλος διαμόρφωσαν το τελικό 7-0.
Ο Ηλειακός Βαρθολομιού πέρασε από το Ενωσιακό με 3-0 επί του Πέλοπα. Ο Πέτρος Τσουκαλάς στο 10΄ και 17΄ έφερε το 0-2 και ο Αποστολόπουλος στο 70΄ το τελικό 0-3.
Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων νίκησε 2-0 τον Ξενοφώντα, που είχε κάτω από τα γκολπόστ τον αμυντικό Κυριάκο Αναμουρλίδη. Στο 3΄ ο Δημήτρης Παναγιωτόπουλος έκανε το 1-0 και στο 89΄ ο Σταυρούλιας το 2-0.
Η Θύελλα Καταραχίου πέρασε εύκολα από ην έδρα του Κένταυρου Σωστίου με σκορ 6-0. Το ημίχρονο ήταν 0-2 με σκόρερς τους Μπάρκα, Στεφέν και στο β΄ μέρος σκόραραν ο Μπάρκας άλλες δύο φορές, ο Νικολόπουλος και ξανά ο Στεφέν.
Στην Ανδραβίδα η Δάφνη πέτυχε την πρώτη της νίκη με σκορ 4-1 επί του Λ. Αστέρα. Ο Κακολύρης άνοιξε το σκορ στο 10΄ και ο Μέλτης Βασιλακόπουλος ισοφάρισε στο 32΄. Στο β΄ ημίχρονο Κωστόπουλος, Παπαδόπουλος και Κρίκος έφτασαν το σκορ στο 4-1.
Στο Επιτάλιο, ο Αλφειός με ένα πέναλτι του Πεσκελίδη στο 59΄ έκαμψε την αντίσταση της Ολυμπιάδας Γουμέρου.
Τέλος, στα Μακρίσια, Α.Ο.Μ. και Δόξα Ν.Μανωλάδας έμειναν στο 0-0.