A1 PLAYSPORTS: Εύκολα ο ΠΑΟΒ, νέα νίκη τα Σαβάλια, ισοπαλίες σε Επιτάλιο, Καλλίκωμο- Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 27-11-2022 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας με χατ-τρικ του 17χρονου επιθετικού Νίκου Παλούμπη κι ένα γκολ του Παπασπηλιόπουλου (2-0 ημίχρονο), νίκησε 4-0 την Δάφνη για την 6η αγωνιστική της Α1 PLAYSPORTS και παρέμεινε μόνος πρώτος στην βαθμολογία.

Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων με δύο γκολ στο β΄ μέρος από τους Σταυρούλια, Μπουγονικολό έκαμψε την αντίσταση της Νίκης Τραγανού (2-0) και ανέβηκε στην 4η θέση.

Στο Επιτάλιο ο Α.Ο. Μακρισίων ισοφάρισε στις καθυστερήσεις τον Αλφειό με γκολ του Διονυσόπουλου (1-1). Ο Αλφειός είχε προηγηθεί στο 82΄ με τον Αγριδιώτη.

Τέλος, στο Καλλίκωμο, Ξενοφών και Λ. Αστέρας αναδείχτηκαν επίσης ισόπαλοι 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 65΄ με τον Παπαγεωργίου και ο Ξενοφών ισοφάρισε δύο λεπτά μετά με εντυπωσιακό «ψαλιδάκι» του Πάρη Κωνσταντόπουλου.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.