A1 PLAYSPORTS: 13 γκολ ο ΠΑΟΒ, «διπλό» ο Αστέρας και πέντε ισοπαλίες-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 08-02-2023 | Συντάκτης:

Για την 16η αγωνιστική και πρώτη του β΄ γύρου ο ΠΑΟ Βάρδας ήταν ασταμάτητος και νίκησε με σκορ-ρεκόρ 13-1 την Ολυμπιάδα Γουμέρου στο «Γρ. Καλάκος»! Το ημίχρονο ήταν 7-1. 4 γκολ πέτυχε ο Μπίσα, 3 ο Λιόσης, 2 ο Λαθύρης και ο Αντωνόπουλος και από ένα οι Διονυσόπουλος, Περικλής Πολίτης. Για την Ολυμπιάδα είχε μείωσε 2-1 ο Ροδόπουλος.

Ο Αστέρας με δύο γκολ του φορμαρισμένου Τζανέτου και ένα του Κυριαζή (το πρώτο), πέρασε νικηφόρα από τα Μακρίσια με 0-3 (ημίχρονο 0-1).

Στα Σαβάλια ο Αλφειός προηγήθηκε 0-3 με χατ-τρικ του Καλαντζή, αλλά ο Ολυμπιακός επέστρεψε. Μείωσε 1-3 πριν το ημίχρονο με τον Μαρκόπουλο και ο Λιούρης ισοφάρισε με δύο δικά του γκολ σε 3-3!

Στην Ανδραβίδα, ο Ηλειακός Βαρθολομιου προηγήθηκε δύο φορές με Τσουκαλά και Αποστολόπουλο αλλά η… επτάψυχη Δάφνη ισοφάρισε στο 85΄ (2-2), με σκόρερς τους Κ. Θεοφιλόπουλο και Κωστόπουλο και πήρε πολύτιμο βαθμό.

Στο Σκουροχώρι είχαμε άλλη μια ισοπαλία. Η Δόξα προηγήθηκε στο 28΄ με εύστοχο πέναλτι του αρχηγού της Κώστα Δημητρόπουλου και ο Τσαγκάρης ισοφάρισε 1-1 στο 84΄.

Στη Σπιάντζα, Πέλοπας και Ξενοφών έμειναν στο 0-0, με την ομάδα της Κρέστενας να είναι καλύτερη και να χάνει αρκετές ευκαιρίες με τους Δρακόπουλο, Διονυσόπουλο κυρίως.

Τέλος και στο Τραγανό το ματς τελείωσε χωρίς τέρματα (Νίκη-Θύελλα 0-0).

*Πιο αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.