A1 ΕΣΚΑΗ: Σαρωτική η Ανδραβίδα κόντρα στην Ολυμπιάδα-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 05-04-2022 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. Ανδραβίδας έκανε σαρωτική εμφάνιση με αντίπαλο την Ολυμπιάδα το βράδυ της Δευτέρας στο «Αέθλιον», κερδίζοντάς τη με 83-57, για την προτελευταία αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΗ και έφτασε τις 9 νίκες σε 21 αγώνες στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Βασίλη Αναστασόπουλου κέρδιζε με 10 πόντους στο ημίχρονο (40-30) και με 28 στο 30΄ (66-38), ενώ η διαφορά έφτασε και τους 38 πόντους, πέντε λεπτά πριν το φινάλε.

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 40-30, 66-38, 83-57.

Σ.Ε.Φ.Α. (Αναστασόπουλος): Χρονόπουλος 17, Κορακιανίτης 12 (1), Στριγάς 10 (1), Λαμπρόπουλος 5 (1), Παλαιολόγος, Σακελλαρίου 8 (1), Παπαγιάννης 4, Νικολόπουλος 27 (2).

Ολυμπιάδα (Βουρνάς): Αντζουλάτος, Βασιλείου, Πολυδωρόπουλος 7 (1), Γιαλελης 14(1), Τομαρας 5 (1), Καποτας 2, Παναγής 3, Γιωτόπουλος 13, Γιαννακόπουλος 4, Λεβεντόπουλος 9 (1).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τετάρτη.

Νίκη Προαστίου  1-19  21

*Εκκρεμούν οι αγώνες Απολλωνιάδα-Προμηθέας 2014 (7/4), Νίκη Πρ.-Αραχωβίτικα (8/4) και Προμηθέας 2014-Ολυμπιάδα (9/4).