Α1 ΕΣΚΑΗ: Ήττα του Ολυμπιονίκη στην πρεμιέρα

Ημερομηνία: 12-10-2020 | Συντάκτης:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Κοινωνία

Ο Ολυμπιονίκης ξεκίνησε με ήττα το φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΗ. Ηττήθηκε σήμερα στο Κλειστό της Αρχ. Ολυμπίας από την ταλαντούχα και ιδιαίτερα δυνατή ομάδα του Προμηθέα με 55-72. Η ομάδα του Ολυμπιονίκη, που καθοδηγείται τεχνικά από τους Ξενοφώντα Σακελλαρίου-Σάκη Κωνσταντόπουλο ήταν πολύ άστοχη στο α΄ ημίχρονο και έμεινε από νωρίς πολύ πίσω στο σκορ.

Στο β΄ ημίχρονο βελτίωσε την εικόνα της σε επίθεση και άμυνα και μετρίασε την έκταση της ήττας.

Τα δεκάλεπτα: 7-26, 18-48, 39-58, 55-72.

Ολυμπιονίκης: Σαμαράς 16(1), Παπαγιάννης 4, Πασσιάς, Λαμπρόπουλος, Δ. Κωνσταντόπουλος, Σακελλαρίου 13(1), Στούκας, Χ. Κωνσταντόπουλος 13(3), Κοντάκας 5(1), Χρονόπουλος 4.

Προμηθέας: Βουκελάτος 3, Πλώτας 7(1), Σοϊλεμετζίδης 2, Νεόφυτος 18(1), Γεωργίου, Οικονομίδης, Βασιλείου 10(2), Γοργότσης 5, Χριστόπουλος 6, Αγγ. Λάγιος 15(3), Τσονακίδης, Αντ. Λάγιος 6.