Α1 DUOMO-MONK: Νίκες για Πανηλειακό, Αλφειό-Ισοπαλία στη Ν.Μανωλάδα-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 07-11-2021 | Συντάκτης:

Ο Πανηλειακός στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του νίκησε 6-1 την μαχητική Ολυμπιάδα Γουμέρου. Χατ-τρικ πέτυχε ο Σάκης Τζανέτος, σκοράροντας το πρώτο γκολ της ομάδας στο 18΄ και στην επανάληψη άλλα δύο, στο 70΄ και 77΄ (το τέταρτο και το πέμπτο). Το 2-0 είχε κάνει ο Μπάλλας στο 34΄ με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, το 3-0 ο Τσαγκάρης στο 55΄, ενώ το έκτο γκολ πέτυχε ο Κακόγιαννος με κεφαλιά στο 85΄. Η Ολυμπιάδα είχε μειώσει 4-1 με τον Λευτέρη Κωνσταντόπουλο στο 72΄.

Στο Επιτάλιο ο Αλφειός νίκησε 3-2 με ανατροπή τον Πέλοπα, ο οποίος από το 30΄ έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δ. Πλατή, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Πέλοπας προηγήθηκε στο 15΄ με τον Παπαγεωργίου. Ο Τζουβάνι στο 55΄ ισοφάρισε 1-1 και ο Παργινός στο 70΄ έκανε το 2-1. Το 3-1 έγινε στο 89΄ με αυτογκόλ του Χριστακόπουλου και ο Κορομηλάς μείωσε στις καθυστερήσεις στο τελικό 3-2.

Στη  Ν.Μανωλάδα, στο ντέρμπι του 2ου Ομίλου, Δόξα και Αστέρας έμειναν στο 0-0. Ό,τι καλό έγινε σημειώθηκε στο  β΄ ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια με τον Διαμαντή Παναγόπουλο και τον Πυρρή και οι φιλοξενούμενοι ένα με τον Δαλαβούρα.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ για όλα τα ματς της Α1 στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.