Α1 DUOMO-MONK: Μεγάλες νίκες για Δάφνη, Βαρθολομιό, Βρίνα, ισοπαλία στην Σπιάντζα

Ημερομηνία: 13-11-2021 | Συντάκτης:

Η Δάφνη Ανδραβίδας πέτυχε τη νίκη της ημέρας για την 3η αγωνιστική της Α1, με 1-0 κόντρα στην Δόξα Ν.Μανωλάδας, με γκολ του Κωστόπουλου στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Ο Ηλειακός Βαρθολομιού έκανε ευρεία νίκη επί της Προοδευτικής στη Μανωλάδα με 1-7 (1-4 το ημίχρονο). Τα γκολ για την ομάδα του Μιχάλη Παπουτσή, που προηγήθηκε 0-2 στο 8΄ και 0-4 στο 25΄, ο Μπουρούκης (στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα!), ο Σίμα, ο Ράλλης και ο Ζωγόπουλος στο α΄ ημίχρονο. Στο 44΄ η Προοδευτική μείωσε σε 1-4 με απευθείας φάουλ του Τάσου Βαλογιάννη.

Στην επανάληψη το 1-5 σημείωσε ο Ράλλης στο 47΄, το 1-6 ο Μπουρούκης και το 1-7 ο Κωστόπουλος με κεφαλιά.

Για τον 1ο Όμιλο, ο Κεραυνός Βρίνας πήρε το πρώτο του τρίποντο, επικρατώντας 3-0 της Θύελλας, με γκολ του Ασουνσιάτα και του Μουπφούκι στο πρώτο δεκάλεπτο και άλλο ένα του Γκολφίνου στο β΄ ημίχρονο.

Τέλος, στο Ενωσιακό, Πέλοπας και Ξενοφών αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Το σκορ άνοιξε στο 11΄ ο Χάρης Κανελλόπουλος ύστερα από κάθετη μπαλιά του Σπύρου Παπαδάτου και ο Γιώργος Καλαντζής ισοφάρισε στο 85΄ με ωραίο φαλτσαριστό σουτ από αριστερά στο ύψος της μεγάλης περιοχής.

Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Στο ντέρμπι της Α2 Κατηγορίας ο Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου πέρασε νικηφόρα από τα Λεχαινά με 0-2 και σκόρερς στο β΄ ημίχρονο τους Καββαθά, Νικολόπουλο.