A.E. Πηνείας – Ξενοφών 1-7: Ακόμα σκοράρει ο Ξενοφών!

Ημερομηνία: 16-10-2017 | Συντάκτης:

Ο Ξενοφών μετά τα έξι γκολ στο Κουρτέσι, φιλοδώρησε με επτά γκολ την Α.Ε. Πηνείας, το απόγευμα του Σαββάτου, φτάνοντας στο ευρύ 7-1! Το σκορ άνοιξε ο Μπακατσέλος στο 10’, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κωνσταντόπουλος έκανε το 0-2. Στο 28’ ο Φώτης  Παναγόπουλος έγραψε το 0-3, με τους γηπεδούχους στο 32΄να μειώνουν σε 1-3 με τον Κουτσόπουλο.

Το ημίχρονο έληξε 1-4, καθώς στο 44’ σκόραρε για τον Ξενοφώντα ο Αναμουρλίδης. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52΄, ο Μπακατσέλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-5, ο Πάρης Κωνσταντόπουλος στο 65΄ έκανε το 1-6 και το τελικό 1-7 διαμόρφωσε ο Παναγόπουλος στο 77΄, φτάνοντας τα 7 γκολ στο πρωτάθλημα σε 5 αγώνες!

Α.Ε. Πηνείας: Πολυζωγόπουλος, Δ. Λιακόπουλος, Κ. Λιακόπουλος, Κανδυλιώτης, Βλασσόπουλος, Β. Παρασκευόπουλος, Χριστακόπουλος, Χριστόπουλος, Κουτσόπουλος (70’ Μίχα), Γαλάνης (50’ Ι. Παρασκευόπουλος), Αργυρόπουλος (80΄ Νικολόπουλος).

Ξενοφών: Κουτρουμπής (65’ Φιλιππόπουλος), Γαλανόπουλος, Ζαπάντης (60’ Σκαλτσάς), Αναμουρλίδης, Πλατανίτης, Σακέλλης (70’ Ζωγόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Αλεξόπουλος (70΄Π. Κουτσογιαννάκης), Παναγόπουλος, Μιλοσέσκι, Μπακατσέλος.