Τουρνουά 3on3 Killini Port 2018 «Α. Σοφιανός»: Νικητές οι Passareles

Ημερομηνία: 16-08-2018 | Συντάκτης:
Οι νικητές του τουρνουά, Passareles, με την απονομή να γίνεται από το Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης, Ναμπίλ Μοράντ.

Μεγάλο οργανωτική επιτυχία γνώρισε το Τουρνουά 3on3 basket Killini Port 2018 «Ανδρέας Σοφιανός», που διεξήχθη στο λιμάνι της Κυλλήνης και ήταν αφιερωμένο στον Ανδρέα Σοφιανό.

Οι Passareles για 3η φορά κατέκτησαν το τουρνουά, καθώς νίκησαν στον τελικό τις Vedetes, ενώ την τρίτη θέση του τουρνουά κατέλαβε ο Olympiakos του Νίκου Φουρνόδαυλου, που νίκησε στον μικρό τελικό την ομάδα DPG 7000. Νικητής στον διαγωνισμό τριπόντων ήταν ο Νίκος Φουρνόδαυλος.

Η φιναλίστ ομάδα του τουρνουά, Vedetes.

Μετά την ολοκλήρωση του τουρνουά έγιναν οι καθιερωμένες απονομές, ενώ ακολούθησε μουσική βραδιά με τον Γιάννη Λιόλιο.

Το τουρνουά, που έχει γίνει θεσμός στην περιοχή της Κυλλήνης, είναι μια διοργάνωση του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Κυλλήνης και  του Ναυτικού Αθλητικού Ομίλου Κυλλήνης και το παρακολούθησε πλήθος κόσμου.

Η ομάδα Olympiakos κατέκτησε την 3η θέση. Στη φωτογραφία με τον αντιδήμαρχο, Ανδρέα Μίγκο.