Π.Π Μπραζίλιαν Ζίου Ζίτσου: Τέσσερα μετάλλια η «Gracie Barra Draculino team»

Ημερομηνία: 17-03-2017 | Συντάκτης:
Κατηγορίες: Mega Post 2, Αθλητικά, Νέα

draculino-team

Οι Γιώργος Σ. Τζαβάρας και Γιώργος Κ. Τζαβάρας, που πήραν χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Μπραζίλιαν Ζίου Ζίτσου, με τον Δάσκαλο της σχολής, Χρήστο Μαρκέζ (στη μέση).

Το τμήμα της σχολής Μπραζίλιαν Ζίου Ζίτσου, «Gracie Barra Draculino team», που δραστηριοποιείται στην Αρχαία Ολυμπία και στον Πύργο, συμμετείχε το περασμένο Σάββατο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Μπραζίλιαν Ζίου Ζίτσου, στο κλειστό της Ν. Σμύρνης. Η «Gracie Barra Draculino team», πήρε την 1η θέση στη γενική κατάταξη ομάδων

Το παράρτημα της σχολής στην Ηλεία που δραστηριοποιείται στην Αρχαία Ολυμπία και στον Πύργο, όπου στεγάζεται στη σχολή Olympic Fighting Academy (Γιαννιτσών 39, Αγ. Βαρβάρα) κατέκτησε 4 μετάλλια. Πήραν μέρος συνολικά οχτώ αθλητές και πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις, οι τέσσερις εξ αυτών ανέβηκαν στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Πρόκειται για τους Γιώργο Κ. Τζαβάρα στην κατηγορία -94 master μωβ ζώνη, Γιώργο Σ. Τζαβάρα -82 master μπλε ζώνη, Ηρακλή Κριτσέλη +100 master λευκή ζώνη και Βίκη Γιαννακοπούλου -60 Juvenile λευκή ζώνη. Συμμετείχαν επίσης οι Λέανδρος Κοντούλης στην κατηγορία -76 master μπλε ζώνη, Αλέξανδρος Αμάραντος -88 master μπλε ζώνη, Γιάννης Λυμπέρης -74 Juvenile λευκή ζώνη και Χρήστος Βασιλόπουλος -88 adult λευκή ζώνη, οι οποίοι και αυτοί είχαν πολύ καλή παρουσία. Οι εντατικές προπονήσεις και οι αγώνες θα συνεχιστούν για τους Ηλείους αθλητές στην πολεμική αυτή τέχνη, η οποία έχει ως βασικό χαρακτηριστικό τις εξαιρετικά επιτηδευμένες τεχνικές εδάφους.