Πρωτάθλημα Motocross Ν.Ελλάδας: Δεύτερος στο Άργος ο Σωτηρόπουλος

Ημερομηνία: 09-11-2017 | Συντάκτης:

Πραγματοποιήθηκε στο Άργος ο 4ος γύρος του Πρωταθλήματος Μotocrosss Ν. Ελλάδας και ο Νίκος Σωτηρόπουλος από την Αμαλιάδα, αναβάτης της Α.Ο.Λ.Μ.Ο., κατέκτησε τη δεύτερη θέση και στα δύο σκέλη της open. O Σωτηρόπουλος τερμάτισε πίσω από το Νίκο Μυλωνίδη στο α΄ σκέλος (τρίτος ήταν ο Βασίλης Μπαμπάς), ενώ στο β΄ σκέλος ήταν πίσω από τον Μπαμπά, με τρίτο τον Κώστα Παπαδόπουλο. \

Στην ίδια κατηγορία αγωνίστηκε από πλευράς Α.Ο.Λ.Μ.Ο. και ο Αντώνης Βουρλούμης ενώ από τη ΔΙ.ΑΘΛΗ.Σ.Η. ο Ανέστης Χατζησταυρίνος. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Σωτηρόπουλος παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας στην open. Στην κατηγορία ΜΧ85 έτρεξαν οι Κανελλόπουλος (5ος+6ος), Ζεπάτος(7ος+4ος), Φραγκούλης (9ος +8ος) και Δημητρόπουλος (8ος+9ος), επίσης αναβάτες της Α.Ο.Λ.Μ.Ο.. Ο επόμενος αγώνας είναι στις 19 Νοεμβρίου στη Χαλκίδα.