Πήρε φόρα το Χάβαρι

Ημερομηνία: 13-02-2017 | Συντάκτης:

xavari

Χάβαρι-Κένταυρος Μαγούλας  3-1

Ο Α.Ο. Χαβαρίου πέτυχε την τρίτη διαδοχική νίκη του, επί του Κένταυρου Μαγούλας με 3-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν στο σκορ στο 23’ όταν ο Καραπάνος έφυγε στην αντεπίθεση και με πλασέ νίκησε τον Παναγόπουλο. Δύο λεπτά μετά ο Καρβουνιάρης ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’ ο ΑΟΧ πήρε ξανά το προβάδισμα με πλασέ του Σταυρούλια μέσα από την περιοχή. Στο 59’ ο Καραπάνος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για εξύβριση αντιπάλου και  στο 66’ έμεινε με δέκα παίκτες και ο Κένταυρος με δεύτερη κίτρινη του Καρβουνιάρη  για μαρκάρισμα . Το τελικό 3-1 που κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του Λ. Τζαβάρα σημείωσε στο 90’ με ατομική ενέργεια και ο Κυριαζής.

Χάβαρι: Ρούνης Π., Σαφαρής, Μπερούκας, Κοκκώνης, Ρούνης Κ., Καμαρινός (90’ Μαρίτσας), Ραυτόπουλος (90’ Ντρέου), Κυριαζής, Καραπάνος, Σταυρούλιας, Μπατζακόπουλος (70’ Δόσης).

Κένταυρος: Παναγόπουλος,