Νίκη Τραγανού: Για το τρίποντο στα Καβάσιλα

Ημερομηνία: 10-03-2017 | Συντάκτης:

tragano

Η Νίκη Τραγανού έκανε μια μικρή αγωνιστική «κοιλιά», την οποία ξεπέρασε σχεδόν ανώδυνα, με δύο ισοπαλίες στο Κουρτέσι και στο Επιτάλιο και στον αγώνα με τη δυνατή Προοδευτική έδειξε να έχει επιστρέψει στο γνωστό αγωνιστικό της επίπεδο. Κέρδισε 3-0 ανεβάζοντας ταχύτητα στο β΄ ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο πέτυχε και τα τρία τέρματα. Η ομάδα του Θοδωρή Λούρμπα, η οποία διακρίνεται για τη σταθερότητά της, έχει μπροστά της άλλο ένα δύσκολο παιχνίδι με τον Ατρόμητο στα Καβάσιλα, αύριο, Σάββατο, στις 4μ.μ.. Στόχος της είναι η νίκη για να συνεχίσει να βρίσκεται στη 2η θέση. Μια θέση, η οποία αποτελεί μοναδική επιδίωξη πλέον της ομάδας, μετά τον αποκλεισμό της στο Κύπελλο από τον Πανηλειακό. Οι «κυανόλευκοι» θέλουν να φτάσουν στον τελικό των πλέι-οφ και θα κάνουν πιο βατό το δρόμο τους, αν πάρουν τη 2η θέση στην κανονική περίοδο και έχουν βαθμολογικό πλεονέκτημα αλλά και έδρας, στα ημιτελικά. Για το αυριανό παιχνίδι στα Καβάσιλα, δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών ή τιμωριών και η Νίκη θα παραταχθεί πάνοπλη για το τρίποντο. Η προετοιμασία ξεκίνησε τη Δευτέρα και ολοκληρώθηκε χθες το απόγευμα.