Γ1 ΕΣΚΑΗ: Το βιολί του ο Ίφιτος!

Ημερομηνία: 04-06-2018 | Συντάκτης:

Ο Ίφιτος νίκησε και τον Υπερίωνα στην Αμαλιάδα για την 3η αγωνιστική των πλέι-οφ  και έφτασε τις 17 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια φέτος. Η ομάδα της Αμαλιάδας, πάντως, θέλει μία νίκη στους τρεις αγώνες που απομένουν για να εξασφαλίσει και αυτή και μαθηματικά την άνοδο στη Β΄ ΕΣΚΑΗ.

Στο ηλειακό ντέρμπι, οι Πυργιώτες, που για άλλον έναν αγώνα ήταν εντυπωσιακοί κατά διαστήματα, με ένα επιμέρους σκορ 2 – 32 στη  γ΄ περίοδο έκαναν το 27-39 του ημιχρόνου,  29-71 στο 30΄. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Αμαλιαδίτες μείωσαν στο τελικό 52-76.

Τα δεκάλεπτα: 13-20, 27-39, 29-71, 52-76.

Υπερίων (Λεβεντούρης Γ.):  Χρυσανθακόπουλος 8, Θεοδωρακόπουλος 2, Ν.Δ.Φωτόπουλος 10(1), Ρούνης 7(1), Κάτζος 23(4), Αποστολόπουλος 2, Ν.Φ. Φωτόπουλος, Σούπολι, Γιαννακόπουλος, Φραγκάκης, Δημόπουλος.

Ίφιτος (Μπεκρής Γ.):  Βακαλόπουλος 6(2), Αναγνωστόπουλος 7(1), Μπεκρής 16(3), Μπακόπουλος 8, Γεωργόπουλος 15, Αναγνώπουλος 8, Ντεβενέζος 16, Αργυρόπουλος, Μικέλης, Δημήτρουλας, Σπηλιωτόπουλος.

Προοδευτική-Διαγόρας  74-62

Υπερίων-Ίφιτος  52-76

Ολυμπιακός-Αχαϊκός  59-53