Α2 ΕΣΚΑΗ: Τέταρτη σερί νίκη ο Πανωλενειακός

Ημερομηνία: 22-02-2017 | Συντάκτης:

panoleneiakos

Ο Πανωλενειακός πέτυχε την τέταρτη διαδοχική νίκη του επί της ουραγού Κρήνης, το βράδυ της Δευτέρας στο κλειστό του Καράτουλα, με το εντυπωσιακό 78-47. Μάλιστα αυτή ήταν η έκτη νίκη στα τελευταία επτά παιχνίδια για την ομάδα του Γιώργου Λεβεντούρη, η οποία βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και πλέον έχει θέσει ως στόχο την είσοδο στα πλέι-οφ, αν και δεν είναι εύκολο. Το παιχνίδι δεν αντέχει ιδιαίτερης κριτικής καθώς οι Πατρινοί ήρθαν με μόλις 7 παίκτες στο Καράτουλα και έχασαν από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο την επαφή με το σκορ (17-6). Το α΄ ημίχρονο τελείωσε στο +16 για τον Πανωλενειακό (34-18) και το β΄ μέρος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τη διαφορά να ξεπερνά τους 30 πόντους. Ο Γιώργος Λεβεντούρης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν αρκετό ως τώρα ή έλειψαν για διάφορους λόγους από τα προηγούμενα ματς. Επόμενος αντίπαλος για την ηλειακή ομάδα, η ΕΦΑ στο Αίγιο στις 8 Μαρτίου, 8.15 το βράδυ.

Τα δεκάλεπτα: 17-6, 34-18, 52-28, 78-47.

Πανωλενειακός (Λεβεντούρης): Παπαδόπουλος 14, Βλάχος 14, Μπαχούρος 9, Θεοδωρακόπουλος 9 (3), Γιαννόπουλος 6, Παλαιόπουλος 6 (2), Μπεκυράς 6, Τζουανόπουλος 6, Μάρρας 5, Ντούζας 3 (1), Κουτσόπουλος, Σταυρόπουλος.

Κρήνη (Μαυρομάτης): Μαυρομάτης 5 (1), Ντεντόπουλος 13 (1), Σ.Αγγελόπουλος  5, Γεωργακόπουλος 4, Π. Αγγελόπουλος 20, Σκόνδρας, Α.Αγγελόπουλος.