Α1 ΕΣΚΑΗ: Τεράστιο διπλό του Ολυμπιονίκη

Ημερομηνία: 29-01-2018 | Συντάκτης:

Ο Ολυμπιονίκης πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη στην Πάτρα επί του Αίολου Αγυιάς με 66-62 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Η ομάδα του Γιώργου Λεβεντούρη με επιμέρους σκορ 26-10 στο τελευταίο δεκάλεπτο, ανέτρεψε τη διαφορά 12 πόντων που έχανε και πήρε μια νίκη-χρυσάφι στη μάχη της παραμονής. Τρία τρίποντα πέτυχε στην τελευταία περίοδο ο Ξενοφώντας Σακελλαρίου, ενώ ο Ζωγόπουλος στο τελευταίο λεπτό ήταν εύστοχος από τη γραμμή των βολών.

Τα δεκάλεπτα: 10-18, 32-26, 52-40, 62-66.

Αίολος: Αζαριας 5 (1), Κουρούκλης, Μικές, Παναγόπουλος 3, Στεφανίδης 3 (1), Αρχιμανδρίτης 13 (2), Καποτας 4 (1), Σουλιώτης 4 (1), Σκροπολίθας 10 (1), Γιωτόπουλος 11, Χατζηκάλφας 9 (1).

Ολυμπιονίκης: Βασιλειάδης 3, Ζωγόπουλος 19 (1), Ρουμελιώτης, Λαμπρόπουλος 5 (1), Κόλλιας 12 (1), Γεωργακάκος 3 (1), Σακελλαρίου 11 (3), Μπουγάς, Κοντάρης 2, Στούκας 4 (1), Θεοδωρόπουλος 7 (1), Κριτσέλης.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τετάρτη.