Ήττα στην πρεμιέρα για Ολυμπιονίκη-Τα αποτελέσματα στην Α1 ΕΣΚΑΗ

Ημερομηνία: 10-10-2017 | Συντάκτης:

Ο Ολυμπιονίκης ηττήθηκε το βράδυ της Δευτέρας από την Παναχαϊκή στην Πάτρα, στην πρεμιέρα της Α1 ΕΣΚΑΗ, με 57-50. Μια ήττα εντός προγράμματος, από μια ομάδα η οποία έχει θέσει ως στόχο την άνοδο στη Γ΄ Εθνική. Οι κοκκινόμαυροι της Αρχαίας Ολυμπίας πάντως, ήταν κοντά στο σκορ στο α΄ ημίχρονο (31-25) αλλά η Παναχαϊκή με επιμέρους σκορ 15-5 στη γ΄ περίοδο, έφτασε στο +16 και ουσιαστικά εξασφάλισε τη νίκη. Την προσεχή Δευτέρα ο Ολυμπιονίκης υποδέχεται τον ενισχυμένο Αίολο Αγυιάς.

Τα δεκάλεπτα: 16-12, 31-25, 46-30, 57-50.

Παναχαϊκή (Πολυδωρόπουλος): Ζαφειρόπουλος 4, Μασούρας 2, Ρέλλας 18 (3), Σαμαράς 4 (1), Παπαγεωργίου 6 (1), Λιβιεράτος 2, Ζαπανιώτης, Ξούλος, Καπερώνης 8 (1), Παλλαδινός 13 (2).

Ολυμπιονίκης (Ροδόπουλος): Ζωγόπουλος 3, Κόλλιας 9 (1), Κριτσέλης 2, Σακελλαρίου 11 (2), Θεοδωρόπουλος 9 (2), Σταυρόπουλος, Ρουμελιώτης 3, Λαμπρόπουλος 8 (2), Στούκας, Κοντάρης 2, Γεωργακόπουλος 3 (1).

Ληξούρι-Απολλωνιάδα 73-49

Κεφαλονιά-Αραχωβίτικα 73-45

Δύμη-Ζάκυνθος 59-66

Αγυιά-Ε.Α.Παραλίας 67-56

Παναχαϊκή-Ολυμπιονίκης  57-50