Ισοπαλία στις καθυστερήσεις

Ημερομηνία: 16-03-2017 | Συντάκτης:

atromitos-kavasilwn-2017

Ολυμπιακός Σαβ. – Ατρόμητος Καβ. 2-2

Ισοπαλία 2-2  είχαμε χθες στα Σαβάλια ανάμεσα στον τοπικό Ολυμπιακό και τον Ατρόμητο Καβασίλων, ένα αποτέλεσμα που είναι βολικό για αμφότερες τις ομάδες αφού παραμένουν σχετικά μακριά από τη ζώνη των πλέι-άουτ.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 36’ ο Καράμπελας με σουτ, μετά από κόρνερ, ενώ στο 55΄ έγινε το 1-1 με κεφάλια του Καφούσια. Στο 88’ ο Χοτζάι κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 2-1, αλλά  στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων  ο Καφούσιας εκμεταλλεύτηκε  τη σύγχυση στην άμυνα του Ολυμπιακού και με κοντινό πλασέ χάρισε πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Ολυμπιακός Σ. : Κόλλιας, Μπογονικολός Ν., Μαρκόπουλος, Σαβανίδης, Χοτζάι, Μπογονικολός Δ., Χριστόπουλος, Γεωργίου, Παπαδόπουλος (81’ Χρόνης), Καράμπελας, Κολτσίδας

Ατρόμητος Κ. : Αντωνόπουλος, Γιαννακόπουλος, Μαργαρώνης (80’ Παπαδόπουλος Ανδ.), Κωστόπουλος, Μενίκου, Τσάμης, Λόξας, Παπαδόπουλος Ι., Καφούσιας, Μπουρούκης, Αντωνάτος (73’ Χατζηγιάνης)