Ε.Φ.Α.-Πανωλενειακός 34-52: Σάρωσε το Αίγιο

Ημερομηνία: 15-12-2017 | Συντάκτης:

Ο Πανωλενειακός σάρωσε την Ε.Φ.Α. στο Αίγιο το βράδυ της Τετάρτης (34-52) και παρέμεινε τέταρτος και μάλιστα πήγε στο +2 από την πέμπτη θέση. Η ομάδα του Γιώργου Λεβεντούρη είχε τον Δημήτρη Παλαιόπουλο σε μεγάλη μέρα (πέτυχε 5 τρίποντα) και με καλή άμυνα επιπλέον, καθάρισε το παιχνίδι στο β΄ ημίχρονο.

Με τρίποντο του Παλαιόπουλου στην εκπνοή τελείωσε το α΄ μέρος κι έγινε το 19-24 και ο καλός σουτέρ πέτυχε άλλα τέσσερα στο γ΄ δεκάλεπτο κι έστειλε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα. Στο +16 ολοκληρώθηκε το 30λεπτο κι έτσι η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.

Την Κυριακή, στις 4.30μ.μ., ο Πανωλενειακός υποδέχεται στο Καράτουλα το δυνατό Κρόνο, στο εναρκτήριο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής.

Τα δεκάλεπτα: 11-9, 19-24, 28-44, 34-52.

Ε.Φ.Α.: Πλέσσας, Σπηλιάδης 2, Χατζηβασιλείου 3 (1), Κωστόπουλος 4, Βαγενάς 2, Μπούρος 5, Σμοΐλης 2, Πανουργιάς, Μέρμυγκας 5 (1), Κωνσταντακόπουλος 7 (1), Καραφωτιάς 4.

Πανωλενειακός: Θεοδωρακόπουλος, Γιαννόπουλος, Μάρρας 3, Παλαιόπουλος 15 (5), Μπεκυράς 9 (1), Βλάχος 10, Κουτσόπουλος 9 (1), Τσάκωνας, Παπαδόπουλος 6 (1).