Δόξα Ν.Μ.-Μακρίσια 1-1: Ισοπαλία στο 96΄

Ημερομηνία: 20-11-2017 | Συντάκτης:

Η Δόξα Ν.Μανολάδας όχι μόνο δε νίκησε τα Μακρίσια αλλά έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων! Η ομάδα του Άρη Ρουμελιώτη προηγήθηκε στο 72΄ με τον Μάζη και αυτή του Γιώργου Λαγού ισοφάρισε στο 96΄ (είχαν δοθεί 5 λεπτά καθυστερήσεις) με τον συνήθη ύποπτο Ανδρέα Γούρμο.

Νωρίτερα, στο 83΄, οι «αετοί» είχαν δοκάρι με τον Λιούρη αλλά και ο Α.Ο.Μ. είχε δύο φάσεις για το 0-2, με τους Μούτσο, Σταματελάτο. Η Δόξα φωνάζει για πέναλτι στο Γούρμο στο 25΄ που δεν δόθηκε, σε ανατροπή από τους Διονυσόπουλο, Τσίτσο, ενώ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για τα πολλά λεπτά των καθυστερήσεων!

Δόξα Ν.Μ.: Κανελλόπουλος, Παντελής, Μαργαρώνης, Κολτσίδας, Λιούρης, Πυρρής, Δημητρόπουλος, Μηλαδόπουλος (80’ Σιούλας), Ασημακόπουλος (70’ Σδρόλιας), Παπαδάτος, Γούρμος.

Μακρίσια: Τσάμπρας, Γ. Ηλιόπουλος, Φ. Ηλιόπουλος (90+5΄ Μπακόπουλος), Τσίτσος, Διονυσόπουλος, Μπαλαούρας, Μούτσος, Καββαθάς, Σταματελάτος, Μάζης (84’ Πετρόπουλος), Μπατζάκας (90+1’ Κύτταρης).