Α.Ε. Λεχαινών – Φαέθων 77-43: Επίδειξη δύναμης… – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΗ

Ημερομηνία: 19-10-2017 | Συντάκτης:

Η Α.Ε. Λεχαινών πέτυχε νέα ευρεία νίκη για τη 2η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ, επικρατώντας 77-43 του Φάεθωνα Αντιρρίου, το βράδυ της Τετάρτης στο «Αέθλειον». Η ομάδα του Γρηγόρη Κακολύρη ξέφυγε στο σκορ από το β΄ δεκάλεπτο και από κει και πέρα δεν κοίταξε πίσω της. 38-24 τελείωσε το α΄ ημίχρονο και στη γ΄ περίοδο η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 25 πόντους, για να φτάσει τελικά στους 34 με την ολοκλήρωση του αγώνα!

Τα δεκάλεπτα: 14-10, 38-24, 58-33, 77 -43.

Α.Ε. Λεχαινών (Κακολύρης): Βαρδίκος 12, Στριγάς 6, Αναστασόπουλος 2, Αντωνόπουλος 6, Γκούτης 4, Λυκούδης 19, Στεφανίδης, Μάρκου 12,  Παλλαδινός 9, Μπαγουλής 7.

Φαέθων (Ζάκας): Θεοδωρόπουλος, Μάρκος 4, Μαργαρίτης 3, Στάικος, Τουβάλης 6, Ορφανός 4, Ιωάννου, Σοδδατος 6, Γιαννακόπουλος 5, Κωστής, Παππάς 15.